Halowe Mistrzostwa Polski U18 & U20

February 14, 2017

W dniach 11-13.02.2017r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 & U20. Reprezentanci MKL Szczecin wywalczyli dwa srebrne medale. Pierwszy z nich zdobyła Oliwia Sarnecka w biegu na 1000m. Podopieczna trenera Wiesława Bindaszewskiego uzyskała na mecie czas 2:56,86s. Również srebrny medal tyle, że w skoku w dal zdobyła Dominika Łykowska. Podopieczna trener Anny Iwińskiej uzyskała odległość 5,71m, oddając ostatecznie tylko jeden ważny skok. Ponadto w chodzie na 3000m kobiet U20 Nikola Chodecka zajęła 5 miejsce (14:46,99s), a w chodzie na 5000m mężczyzn U20 również 5 lokatę zajął Kacper Nicpoń (25:05,21s). W skoku o tyczce mężczyzn poza konkursem, wystąpił zawodnik MKL-u Ilia Asmolov. Trenowany przez ojca tyczkarz wynikiem 3,80m ustanowił swój nowy rekord życiowy.