Starty reprezentantów MKL

July 3, 2017

Rozpoczął się lipiec, także najwyższy czas nadrobić zaległości i sprawdzić co robili zawodnicy MKL Szczecin w ciągu ostatnich 2 tygodni :-)

- - -

W miniony weekend (1-2 lipca), w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Świetnie w biegu na 800m zaprezentowała się Natalia Gulczyńska. Trenowana przez Bartosza Nowickiego zawodniczka uzyskała na mecie czas 2:11,98s i zdobyła srebrny medal! Serdeczne gratulacje!!!
Blisko medalu w biegu na 400m ppł był Adrian Zachciał. Podopieczny trener Hanny Bindaszewskiej uzyskał czas 53,84s,
co dało mu ostatecznie 4 miejsce.
Trenowana przez Wiesława Bindaszewskiego Alicja Mińczuk zajęła 8 miejsce w biegu na 1500m (czas 4:39,01s) oraz 14 miejsce w biegu na 800m (2:19,49s).
Mateusz Celak, podopieczny trenera Zbigniewa Murawskiego zajął 9 miejsce w biegu na 5000m z rezultatem 15:11,20s.

- - -

W miniona sobotę (1 lipca) w parku Victoria w Belfaście odbyły się 12. Mistrzostwa Świata w Biegu 24-godzinnym. W reprezentacji Polski znalazła się zawodniczka MKL Szczecin Monika Biegasiewicz, która pokonując dystans 230,817km (!!!) zajęła ostatecznie 13 miejsce. Warto nadmienić, że w klasyfikacji drużynowej Polki zajęły 2 miejsce :-) Wyniki dostępne na stronie http://www.iau-ultramarathon.org/

- - -

W dniach 23-25 czerwca w Villeneuve d'Ascq (metropolia Lille) odbyły się 7. Drużynowye Mistrzostwa Europy. W biegu na 3000m nasz kraj reprezentowała zawodniczka MKL Szczecin - Sofia Ennaoui. Podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka wykonała plan w 100% i zwyciężając (w czasie 9:01,24s) zdobyła dla Polski 11 punktów. Ostatecznie nasza reprezentacja zdobywając 295 punktów zajęła 2 miejsce ulegając jedynie reprezentacji Niemiec. Wyniki dostępne na stronie http://www.european-athletics.org/competitions/european-team-championships/history/year=2017/results/index.html

- - -

Ponadto reprezentanci MKL Szczecin startowali jeszcze w mityngach w Białogardzie (1 lipca) oraz Poznaniu (24 czerwca). Wyniki zawodów w linkach poniżej: