Medale, medale, medale :-)

July 23, 2017

Od niedzieli do niedzieli, od medalu do medalu :-) - tak w skrócie można opisać poczynania zawodniczki MKL Szczecin Sofii Ennaoui. Tydzień temu (16 lipca), w niedzielne popołudnie, na stadionie w Bydgoszczy, Sofia zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy U23 (!!!) w biegu na 1500m (czas 4:13,54) ulegając jedynie świetnie dysponowanej Konstanze Klosterhalfen. Mimo pasjonującej pogoni reprezentantka naszego Klubu musiała tym razem uznać wyższość reprezentantki Niemiec. Nagranie z biegu można obejrzeć pod adresem - https://www.youtube.com/watch?v=EkemEZLn0fw

Dziś (23 lipca), w niedzielne popołudnie, na stadionie w Białymstoku, Sofia w imponującym stylu zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski na swoim koronnym dystansie 1500m (czas 4:16,56). Kilkanaście minut wcześniej, na najwyższym stopniu podium stanął jej klubowy kolega - Adrian Strzałkowski, który zwyciężył w skoku w dal z najlepszym w tym sezonie wynikiem 7,78m. Wczoraj w chodzie na 10000m brązowy medal zdobył Damian Błocki (41:41,39). Z całą pewnością można stwierdzić, że 93. PZLA Mistrzostwa Polski były dla Miejski Klub Lekkoatletyczny - Szczecin najlepszymi MPS ostatnich lat. Serdeczne gratulacje dla Sofii, Adriana i Damiana oraz ich trenerów!!!