Podsumowanie MŚ i OOM

August 15, 2017

Czas na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń z ostatnich tygodni :-)

16.IAAF MŚ - Londyn (4-13.08)
Na początek Mistrzostwa Świata w Londynie (fot. Marek Biczyk) W reprezentacji Polski mieliśmy dwoje zawodników MKL Szczecin. Startująca na dystansie 1500m Sofia Ennaoui w swoim biegu eliminacyjnym (4 sierpnia) uzyskała czas 4:03,35 (SB) i pewnie awansowała do półfinału. Niestety dzień później (5 sierpnia), biegnąc w drugim półfinale nasza zawodniczka uzyskała czas 4:05,80, co ostatecznie uplasowało ją na 13 miejscu. Warto nadmienić, że do finału awansowało 12 zawodniczek, a Sofii zabrakło jedynie 0,05s.
W ostatnim dniu mistrzostw (13 sierpnia), w chodzie na 20km wystartował Damian Błocki. Zawodnik MKL Szczecin rywalizację w gronie 64 uczestników ostatecznie zakończył na 20 miejscu z czasem 1:21:29, który jest jego nowym rekordem życiowym. Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników oraz ich trenerów! Wyniki z MŚ dostępne są na stronie https://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-championships/iaaf-world-championships-london-2017-5151/timetable/byday

---

23.OOM - Warszawa (4.-7.08)
W pierwszy weekend sierpnia rywalizowali również juniorzy młodsi podczas rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentanci MKL Szczecin nie przywieźli ze stolicy żadnego medalu, ale wiele uzyskanych przez nich wyników napawa optymizmem. 4 miejsce w konkursie pchnięcia kulą zajął Mateusz Gładkowski. Nasz zawodnik w najlepszej próbie uzyskał 17,83m. Warto nadmienić, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Mateusz startował również w rzucie dyskiem. W eliminacjach uzyskał wynik 47,68m. Niestety w finale nie zaliczył żadnej ważnej próby. 5 miejsce w finale biegu na 800m zajęła Oliwia Sarnecka (2:14,08). Również 5 miejsce, ale w biegu na 3000m z czasem 9:08,79 zajął Michał Groberski. 10 miejsce w biegu na 2000m z przeszkodami zajęła Patrycja Łużyńska (7:39,27 PB). 17 miejsce w wieloboju kobiet z wynikiem 3832 pkt.(PB) zajęła Nikola Stankiewicz (100m ppł. - 16,86; wzwyż - 152cm; kula - 10,18m; 200m - 28,99; w dal - 4,54m; oszczep - 26,72m; 800m - 2:35,40). 18 miejsce w biegu an 1500m zajęła Wiktoria Hartung (4:59,78 PB). 19 miejsce w biegu na 200m zajął Nikodem Kudla (23,19s/+2,9). Marcin Pleskacz nie zaliczył żadnej wysokości w skoku o tyczce. Wyniki z OOM dostępne są na stronie http://www.domtel-sport.pl/uploads/wyniki/5765.pdf