Koniec sierpnia - podsumowanie

September 5, 2017

Podsumowanie wydarzeń z ostatnich tygodni w bardzo dużym skrócie :-)

27 sierpnia - 38 PKO Szczecin Półmaraton
W tym roku sygnał do startu dała zawodniczka MKL Szczecin, ambasadorka tegorocznej edycji imprezy - Sofia Ennaoui (fot. Fotografia sportowa - dulny foto). Podczas półmaratonu tradycyjnie rozegrano również bieg na 10km. Zwyciężył w nim zawodnik naszego Klubu Artur Olejarz (32:17). Drugie miejsce także zajął nasz reprezentant - Bartosz Nowicki (33:33). Na czwartym miejscu do mety dotarł trener MKL Szczecin (ciągle w wybornej formie) Zbigniew Murawski (34:50). Wyniki z imprezy dostępne są na stronie

26 sierpnia - 52. Festiwal Chodu - Puchar Poczty Polskiej / PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w chodzie na 20 km
W kategorii juniorów z czasem 1:47:55 zwyciężył zawodnik MKL Szczecin Kacper Nicpoń (trener Wiesław Bindaszewski). Gratulujemy!

26 sierpnia - Mistrzostwa Województwa U16
Kornelia Gładkowska (trener Krzysztof Chmielewski) rzucając dyskiem na odległość 32,31m (PB) i pchając kulę na odległość 11,15m została mistrzynią województwa w obu wymienionych konkurencjach. Rafał Łosin (trener Hanna Bindaszewska) zwyciężył w biegu na 110m ppł. uzyskując czas 16,15s (-0,2).

Z nieco już archiwalnych informacji warto jeszcze wspomnieć o rekordzie życiowym Sofii Ennaoui... w biegu na 100m ustanowionym podczas 8. Memoriału Kamili Skolimowskiej (15 sierpnia). Sofia uzyskała wynik 13,15s (-0,4) :-)