Podsumowanie września

October 6, 2017

Z niewielkim poślizgiem, czas podsumować wrzesień :-)

02.09.2017 - Białogard - Mityng KL Iskra
Podopieczna trenera Wiesława Bindaszewskiego - Oliwia Sarnecka przebiegła 600m w czasie 1:33,52 (PB). Pozostałe wyniki naszych reprezentantów w komunikacie z zawodów: http://www.pzla.pl/…/zal_i/170902-bialogard_201709062031.pdf

05.09.2017 - Zielona Góra - 55. Międzynarodowy Mityng Winobrania
Trenowany przez Bartosza Nowickiego - Michał Groberski przebiegł 1500m w czasie 4:04,47s (PB). Komunikat z zawodów dostępny na stronie PZLA: http://www.pzla.pl/…/z…/170905-zielona-gora_201709062005.pdf

10.09.2017 - Goleniów - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Bardzo dobry występ ekipy MKL Szczecin (8 miejsce w punktacji klubowej). Indywidualnie na pewno należy wyróżnić Rafała Łosina, który zwyciężył zarówno w biegu na 110m ppł. jak i w biegu na 200m ppł. Podopieczny Hanny Bindaszewskiej uzyskał odpowiednio rezultaty 15,98s (-1,0) i 28,13s (+0,8). Brawa należą się również Kornelii Gładkowskiej, która zwyciężyła w pchnięciu kulą. Podopieczna Krzysztofa Chmielewskiego uzyskała 11,11m. Wyniki pozostałych naszych reprezentantów dostępne są w komunikacie z zawodów: http://www.pzla.pl/…/z…/170910-goleniow-mmm_201709112327.pdf

12-14.09.2017 - Warszawa - Finał Nestlé Cup
Do stolicy wyruszyła 31-osobowa reprezentacja OLA Zachodniopomorskiego, uczestnicy programu "Lekkoatletyka dla każdego!", która wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup 2017. Jednym z reprezentantów województwa był zawodnik naszego Klubu Rafał Łosin, który wywalczył srebrny medal w 4-boju płotkarskim osiągając następujące rezultaty - 110mppł. - 15,87 (-1,0), skok wzwyż - 170cm, pchnięcie kulą - 8,42m, 200mppł. - 28,10 (-1,3). Komunikat z zawodów dostępny na stronie PZLA:

23-24.09.2017 - Biała Podlaska - PZLA Mistrzostwa Polski U16
Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, bo tak zwyczajowo nazywana jest ta impreza to ostatnia z cyklu letnich imprez mistrzowskich. Miejski Klub Lekkoatletyczny - Szczecin reprezentowało dwoje zawodników - Kornelia Gładkowska i Rafał Łosin.
W pierwszym dniu imprezy Rafał wystartował w biegu na 200m ppł. i z czasem 27,94s (PB) (-1,1) zajął ostatecznie 14 miejsce. W tym samym czasie Kornelia rywalizowała w rzucie dyskiem i po dwóch nieważnych próbach, w trzecim rzucie uzyskała 28,07m co pozwoliło jej na zajęcie zaledwie 19 miejsca. W drugim dniu Rafał wystartował w biegu na 110m ppł. Na mecie uzyskał wynik 16,21s (-1,2), który uplasował go na 13 miejscu. Kornelia rywalizowała w pchnięciu kulą i po bardzo dobrym konkursie z rezultatem 11,40m zajęła wysokie 5 miejsce. Komunikat: http://www.pzla.pl/…/17092324-biala-podlaska-mp-u16_2017092…

24-27.09.2017 - Suzhou (Chiny)
Damian Błocki rywalizował w czterodniowych zawodach chodu sportowego "Wokół jeziora Taihu". Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zajął wysokie 23 miejsce (na 70 startujących) z łącznym rezultatem 3:41:37 (dystans 50,5km). Po bardziej szczegółowe informacje odsyłamy na stronę PZLA:

30.09.2017 - Białogard - Mityng zakończenia sezonu 2017
Najlepsze wyniki z grona zawodników MKL Szczecin uzyskali Michał Groberski (trener Bartosz Nowicki) w biegu na 3000m - 8:51.80s (PB) oraz Kornelia Gładkowska (trener Krzysztof Chmielewski) w pchnięciu kulą - 11,69m. Komunikat z zawodów dostępny na stronie ZZLA: http://www.zzla.pl/images/wyniki/20170930_Bialogard.pdf