HMP U18&U20

February 12, 2018

Bardzo dobrze dla MKL Szczecin rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 & U20. W pierwszym dniu imprezy nasz reprezentant Kacper Nicpoń zdobył brązowy medal w chodzie na 5000m (U20). Podopieczny trenera Wiesława Bindaszewskiego zameldował się na mecie w czasie 23:52,83. Gratulujemy!

11 miejsce w pięcioboju (U18) zajęła Nikola Stankiewicz. Trenowana przez Hannę Bindaszewską zawodniczka zdobyła ostatecznie 2755 punktów.

W drugim dniu rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski U18 & U20 zdobyliśmy kolejny medal. Złoto w biegu na 1000m wywalczyła Oliwia Sarnecka. Podopieczna Wiesława Bindaszewskiego kontrolując swój bieg, zameldowała się na mecie w czasie nowego rekordu życiowego 2:54,06. Gratulujemy!

Ze zmiennym szczęściem w biegu na 60m (U18) rywalizował Mikołaj Zalewski (trener Jerzy Iwiński). W eliminacjach uzyskał 8 czas (7,15s) i awansował do finału A. Niestety w finale, jednocześnie z innym zawodnikiem popełnił falstart i został zdyskwalifikowany.

Dominika Łykowska zakończyła rywalizację w biegu na 60m (U20) na dobrym, 4 miejscu. W szybkim finale podopieczna Anny Iwińskiej uzyskała 7,57s (PB). Rezultat Dominiki z eliminacji to 7,64s.

W biegu na 60m (U20) Nikodem Kudla zajął 7 miejsce w finale B z czasem 7,16s. Uplasowało go to na 15 miejscu w ostatecznej klasyfikacji. W eliminacjach podopieczny Jerzego Iwińskiego pobiegł 7,15s.

W trzecim dniu Halowych Mistrzostwa Polski U18 & U20 w barwach MKL Szczecin wystartowało 4 zawodników.

Kornelia Gładkowska (trener Krzysztof Chmielewski) zajęła 12 miejsce w pchnięciu kulą (U18) poprawiając swój rekord życiowy do poziomu 11,95m.

Rafał Łosin, podopieczny Hanny Bindaszewskiej z czasem 8,85s (PB) zajął 17 miejsce w biegu na 60m ppł. (U18).

Mateusz Gładkowski (trener Krzysztof Chmielewski) zajął 5 miejsce w pchnięciu kulą (U18) uzyskując wynik 16,07m.

Dawid Stasiak, podopieczny Anny Iwińskiej zajął 13 miejsce (5 w finale B) w biegu na 60m ppł. (U20). W eliminacjach Dawid pobiegł 8,63s, a w finale B - 8,78s.

5 miejsce w biegu na 1500m zajął Michał Groberski. Trenowany przez Bartosza Nowickiego zawodnik uzyskał na mecie czas 4:02,86.