Złoto Sarneckiej w przełajach

March 21, 2018

Początek kalendarzowej wiosny to dobry moment na podsumowanie startu naszych zawodników w 90. PZLA Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się 21 marca w Żaganiu.

Oliwia Sarnecka w świetnym stylu zwyciężyła w biegu na 2km (U18)! Podopieczna Wiesława Bindaszewskiego nie zwalnia tempa i po triumfie na hali dołożyła w tym sezonie do swojej kolekcji kolejny złoty medal. Z niecierpliwością czekamy na występy Oliwii w sezonie letnim :-)

Tuż za podium, na 4 miejscu w biegu na 3km (U20) uplasował się Michał Groberski. Trenowany przez Bartosza Nowickiego zawodnik po raz kolejny (po hali) znalazł się w czołówce MP pomimo, iż to dopiero pierwszy jego rok w kategorii U20.

Bardzo dobre, 5 miejsce w biegu na 5km kobiet zajęła Monika Andrzejczak. Warto nadmienić, że podopieczna Zbigniewa Murawskiego wystąpiła w barwach MKL Szczecin po kilku latach przerwy. Monika, wspólnie z Natalią Gulczyńską (24 miejsce) oraz Justyną Romej (26 miejsce) zdobyły brązowy medal w klasyfikacji drużynowej kobiet!

Pozostałe lokaty naszych reprezentantów:
Patrycja Łużyńska - 4km (U20) -14 miejsce
Wiktoria Hartung - 4km (U20) - 16 miejsce
Filip Janowski - 5km - 20 miejsce
Łucja Malak - 3km (U18) - 46 miejsce

Mistrzostwa odbyły się w wybitnie zimowych warunkach, co widać na załączonym filmiku.